Na czym polega proces konfekcjonowania towarów?

Kupowany towar, niezależnie od jego rodzaju, zanim trafi do konkretnej osoby, powinien zostać odpowiednio przygotowany. Daje to pewność, że całość dotrze bezpiecznie i bez żadnych uszkodzeń. Dodatkowo towar powinien zostać oznakowany i zapakowany zgodnie z wytycznymi, co pozwoli na osiągnięcie zadowalającego efektu wizualnego. Można spotkać się z opinią, że konfekcjonowanie polega tylko na zapakowaniu produktów w kartony, jednak tak naprawdę jest to o wiele bardziej rozbudowany proces.

Czym jest konfekcjonowanie towarów?

Pojęcie konfekcjonowania wywodzi się od angielskiego słowa co-packing. Określenie to oznacza całą grupę czynności związanych z przygotowaniem produktów do wysyłki, od kompletowania i łączenia, po pakowanie towarów. Cały proces przebiega w ściśle określony sposób, dzięki czemu całość przebiega sprawnie i praktycznie bezbłędnie. Pierwszym krokiem jest posegregowanie konkretnych produktów, dzięki czemu w kolejnych etapach praca przebiega znacznie szybciej. Poszczególne grupy produktów mogą zostać dodatkowo zabezpieczone za pomocą folii.

Następnym krokiem jest kompletowanie zamówień. Na tym etapie zbierane są wszystkie przedmioty zamówione przez klienta, które mogą zostać wysłane w jednej przesyłce. Każda grupa produktów w zamówieniu powinna zostać oznaczona, co ułatwi identyfikację towaru. Podczas tego kroku niekiedy dodawane są gratisy bądź materiały marketingowe jak ulotki reklamowe czy katalogi. Aby uatrakcyjnić produkty, niektóre z firm pakują swoje produkty w kartony oznakowane logo bądź innym znakiem kojarzonym z danym przedsiębiorstwem.

Następnie całość jest odpowiednio zabezpieczana i opakowywana.  Jako że większość paczek z towarem jest przesyłana za pomocą firm kurierskich czy poczty, konieczne jest dokładne  zabezpieczenie przesyłki za pomocą kartonowych pudeł i folii bąbelkowej bądź innego wypełniacza, który w razie wstrząsów zabezpieczy towar przed uszkodzeniem. Każda przesyłka powinna zostać opatrzona stosowną etykietą, na której widnieją informacje dotyczące rodzaju paczki, nadawcy oraz adresata. Dzięki temu przesyłka dotrze bezpiecznie do docelowego klienta.

To może Cię zainteresować

Dlaczego kalendarz to dobry gadżet firmowy?

Jak przebiega proces druku etykiet foliowych?