W czym tkwi sekret popularności druku offsetowego?

W dzisiejszych czasach większość działań reklamowych i kampanii związanych z rozwojem firmy ma swoje miejsce w internecie. Nie oznacza to jednak, że znaczenie materiałów drukowanych się zmniejszyło. Ich siła oddziaływania jest dalej widoczna w tym, jak dobrze informują potencjalnych klientów o profilu naszej działalności, zachęcają do zakupu najnowszego produktu lub ocieplają wizerunek przedsiębiorstwa. W grę nie wchodzą nie tylko ulotki, ale także wizytówki, czy gadżety firmowe, takie jak kalendarze. 

Aby jednak móc skorzystać z takich rozwiązań konieczne jest ich wydrukowanie. Przy dużych nakładach doskonale sprawdza się tzw. druk offsetowy. Na czym polega ta technika? I jaki jest sekret jej wciąż rosnącej popularności? Dowiesz się tego z naszego artykułu.  

Na czym polega?

Druk offsetowy, określany także, jako druk bezpośredni, otwiera przed nami szerokie możliwości. Technika ta sprawdzi się dobrze, podczas drukowania niewielkich elementów, takich jak ulotki, jak i w czasie tworzenia dużych propozycji typu plakat, czy broszura. Świetnie nadaje się także do tworzenia tzw. druków wielkoformatowych. 

Na czym polega wykorzystanie omawianej techniki? Druk offsetowy jest techniką druku płaskiego, co oznacza, że poszczególne elementy matrycy drukarki offsetowej znajdują się na jednakowej wysokości. Wykorzystywane jest więc zjawisko wzajemnego odpychania się czynników drukujących i niedrukujących. Sama matryca wykonana jest z lekkiego aluminium, a jej zadaniem jest przeniesienie obrazu w formie drukowej na podłoże drukarskie. Co ważne, obraz z formy drukowej nie zostaje bezpośrednio przeniesiony na podłoże drukowe, ponieważ funkcje tę pełni cylinder. Jego docisk wspomaga cały proces realizacji, jednocześnie utrwalając nadruk.

Aby otrzymać produkty wysokiej jakości, niezbędne jest wykorzystywanie specjalistycznych urządzeń, które są innowacyjne, działają szybko i pozwalają na uzyskane zamierzonego efektu. 

Druk offsetowy - dlaczego tak popularny?

Ogromna popularność druku offsetowego zależy od kilku elementów. Przede wszystkim technika ta wyróżnia się niską ceną, która pozwala skorzystać z niej niezależnie od naszego budżetu. Korzystne warunki są szczególnie widoczne, gdy składane przez nas zamówienie dotyczy większej liczby egzemplarzy. Dodatkowo druk offsetowy jest bardzo wydajny, dzięki czemu umożliwia szybkie stworzenie dużej liczby kopii. Oprócz tego pozwala na praktycznie dowolny wybór podłoży drukarskich – w grę wchodzi różnego rodzaju papier, odmienny jeśli chodzi o gramaturę, czy nawet karton lub materiał samoprzylepny. Wszystko to sprawia, że każdy projekt może wyróżniać się innym wykończeniem. 

Kolejnym ważnym czynnikiem jest doskonała jakość wydruków, możliwość wręcz doskonałego odwzorowania obrazu i szeroki wybór potrzebnych nam kolorów. Warto też dodać, że metoda ta umożliwia zadrukowywanie nawet najbardziej nietypowych i niestandardowych materiałów. Warto wykorzystać ją m.in. w przypadku tworzenia broszur, folderów, katalogów, wizytówek, ulotek, broszur, papieru firmowego, gazet, czy czasopism.   

Kim jesteśmy?

Jeśli szukasz usługodawcy, który wykona dla ciebie wysokiej jakości materiały promocyjne lub inne zamówienia, wybierz naszą firmę. Jesteśmy przedsiębiorstwem rodzinnym działającym na rynku od ponad dwudziestu lat. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie i robimy wszystko, aby świadczone przez nas usługi wyróżniały się najwyższym poziomem. Każdego dnia wykorzystujemy doskonałej jakości maszyny, które pozwalają na realizowanie wspaniałych projektów, zgodnych z życzeniem naszych klientów. Urządzenia te są regularnie serwisowane i kalibrowane, aby zapewnić ciągłość i niezawodność produkcji oraz profesjonalny druk w technologii offsetowej. Kluczem do sukcesu jest jednak nasz doświadczony zespół, który posiada zarówno wiedzę, jak i pasję od tego, co robi. W naszej ofercie znajdziesz m.in. opcję doskonałego druku offsetowego. Inne nasze usługi to uszlachetnianie druku, działania introligatorskie, czy profesjonalne tworzenie projektów graficznych.

To może Cię zainteresować

Na czym polega proces konfekcjonowania towarów?

DRUK OFFSETOWY