Jak tanio drukować ulotki w wysokim nakładzie?

Kluczem do powodzenia firmy jest w wielu przypadkach pozyskanie nowych i utrzymanie obecnych klientów, a także skłonienie większej grupy osób do skorzystania z naszych usług, czy zakupienia oferowanych towarów. Aby osiągnąć ten cel, ważne jest poinformowanie tzw. grupy docelowej, o tym kim jesteśmy i czym się zajmujemy. Jak można tego dokonać? Już od wielu lat niezastąpionym sposobem jest wykorzystanie dobrze znanych ulotek. Jednak jak wydrukować je tanio, szczególnie jeśli w grę wchodzi wysoki nakład? Przyjrzyjmy się temu bliżej!

Dlaczego właśnie ulotki?

Ulotki to popularna forma reklamy, która od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem przedsiębiorców. Dlaczego metoda ta jest tak ceniona? Przede wszystkim dlatego, że jest to sposób tani, który pozwala nam dotrzeć do szerokiego grona odbiorców. Ulotka jest też produktem nośnym i uniwersalnym, takim, który świetnie sprawdzi się niezależnie od profilu naszej działalności. Po odpowiednim rozplanowaniu treści i wykorzystaniu modnych obecnie uszlachetnień może być doskonałą reklamą zarówno pizzerii, salonu masażu, jak i prestiżowej placówki bankowej. Jej treść i formę możemy w całości dopasować do naszych potrzeb. Dodatkowo dzięki wykorzystaniu odpowiedniej metody drukowania możliwe jest uzyskanie materiału reklamowego najwyższej jakości, który przyciąga uwagę i zapada w pamięć potencjalnego klienta.

Od czego zależy cena?

Cena wydrukowania ulotek zależy w dużej mierze od tego, na jaką ich formę się zdecydujemy. W grę wchodzi m.in. format ulotki, czyli jej wielkość. Najpopularniejsze wymiary to tzw. format A4, format A6 lub nawet format A3. Warto zaplanować także to, czy nasze ulotki będą składane, a jeśli tak, to w jaki dokładnie sposób. Duże znaczenie ma także zastosowanie dodatkowych uszlachetnień, które z jednej strony sprawiają, że nasza ulotka jest bardziej elegancka i prestiżowa, a z drugiej nadają jej większą trwałość i odporność na czynniki zewnętrzne. Do wyboru mamy, chociażby ozdobne folie, tłoczenia, czy pozłacania. 

Nieco droższą opcją są także ulotki z dodatkową linią perforacji, która pozwala na łatwe odrywanie fragmentu papieru. Jest to szczególnie ważne w przypadku materiałów marketingowych pełniących rolę kuponu rabatowego, czy formularza. Na cenę wpływa także rodzaj papieru, jaki zostanie wykorzystany. Inny będzie koszt druku na papierze błyszczącym, a inny na kredowym. Ogromną rolę odgrywa także jego gramatura.  

Przed oddaniem projektu do druku warto więc zastanowić się nad tym, jakie są nasze oczekiwania i preferencje. Oczywiście w profesjonalnej drukarni znajdziemy specjalistów, którzy doradzą, jakie rozwiązanie może okazać się korzystne w danej sytuacji. Warto wykorzystać ich pomoc.

Druk offsetowy ulotek

Najważniejszym czynnikiem, który decyduje o tym, jaka będzie cena planowanej kampanii reklamowej, jest rodzaj druku. Jeśli w grę wchodzi duży nakład, powyżej dwustu sztuk, doskonałym rozwiązaniem jest tzw. druk offsetowy. Wykorzystanie tej metody sprawia, że cena jednostkowa jest znacznie niższa, niż w przypadku druku cyfrowego i innych popularnych metod. Technologia ta ma także inne zalety. Do głównych należy możliwość modyfikacji i personalizacji wydruków, a także bogaty wachlarz dostępnych formatów, czy sposobów uszlachetnienia. Ogromnym plusem jest także wysoka jakość i szeroka gama barw, jakich możemy użyć. Druk offsetowy jest więc sposobem na stworzenie tanich, ale wyróżniających się wysoką jakością ulotek, które przykuwają uwagę. 

Nasza oferta

Jeśli szukasz drukarni, która pomoże Ci wykonać wysokiej jakości ulotki, skorzystaj z naszej oferty. Na naszej stronie internetowej znajdziesz informacje m.in. o tym, czym wyróżnia się stosowany przez nas druk offsetowy i kiedy warto z niego skorzystać. Oprócz samego procesu drukowania służymy pomocą także wtedy, gdy potrzebujesz pomocy graficznej w zakresie tworzenia lub przerabiania projektów. Oferujemy projektowanie graficzne materiałów reklamowych i publikacji, elektroniczny skład publikacji (DTP), cyfrową obróbka zdjęć i grafiki wektorowej, a także Prepress, montaż elektroniczny, impozycję oraz naświetlanie CTP. Już dziś sprawdź, jak możemy Ci pomóc! 

To może Cię zainteresować

DRUK OFFSETOWY

Jak przebiega proces druku etykiet foliowych?